Závodní týmy

Naše závodní týmy každý rok nacvičují tematické choreografie, se kterými vystupují a soutěží po celé České republice. Závodnice jsou do týmů vybírány na letním sportovním soustředění – pro postup do týmu je tedy účast nezbytnou podmínkou. Pro stávající závodnice platí, že v případě neúčasti na soustředění budou v týmu nadále pokračovat jako náhradnice.

V rámci nacvičování soutěžních sestav je nutné, aby se závodnice účastnily podzimního víkendového soustředění a co největšího počtu tréninků. Pro zvládnutí složitých komerčních choreografií je pro dívky dále povinné závodit na minimálně 2 aerobických soutěžích jednotlivců (masterclass) za sezónu. Samozřejmostí je účast na všech týmových závodech – závody se konají o sobotách či nedělích cca od března do června. Při vstupu do týmu je tedy třeba si uvědomit, že v tomto období je nutné nechat si víkendy volné. Závodnice musejí mít na paměti, že při jejich neúčasti na závodech (popřípadě dlouhodobé neúčasti na trénincích) nejen že přicházejí o nezapomenutelné zážitky, ale zároveň svému týmu ztěžují možnost případného úspěchu. Jde o týmový sport, proto se držíme heslem: „Jeden za všechny a všichni za jednoho.“

Každý člen týmu vlastní bílou aerobickou obuv Reebok Classic (možné odkoupit od starších závodnic). Dále je třeba počítat s koupí závodního dresu, případně potřebných pomůcek (třpytky, gely apod.). Týmy se po malých částkách také skládají na profesionální mixování závodní hudby.